جراحی کوچک کردن پیشانی یک عمل زیبایی است که می تواند به کاهش ارتفاع پیشانی شما کمک کند.

پیشانی های بزرگتر ممکن است به دلیل ژنتیک، ریزش مو یا سایر روش های زیبایی باشد. این گزینه جراحی – همچنین به عنوان جراحی کاهش خط مو شناخته می شود – می تواند به تعادل نسبت های صورت شما کمک کند. این با روش لیفت ابرو متفاوت است.

به خواندن ادامه دهید تا در مورد جراحی کوچک کردن پیشانی، از جمله خطرات جراحی، زمان بهبودی، و نحوه پیدا کردن یک جراح زیبایی در نزدیکی خود اطلاعات بیشتری کسب کنید.

روش کوچک کردن پیشانی شامل چه مواردی است؟

جراحی کاهش پیشانی یک روش جراحی است که معمولاً تحت بیهوشی عمومی انجام می شود . همچنین از بی حس کننده موضعی در ناحیه پیشانی برای کمک به کاهش درد و خونریزی استفاده می شود.

روش

جراح پلاستیک شما مراحل زیر را در طول عمل انجام می دهد:

 1. خط مو و ناحیه پیشانی که باید برداشته شود با یک مارکر پوستی جراحی مشخص می شود. مراقبت زیادی انجام می شود تا اطمینان حاصل شود که برش در امتداد خط مو باعث حفظ فولیکول ها و اعصاب مو می شود.
 2. کل پیشانی، از خط مو تا بالای ابروها، با استفاده از یک بی حس کننده موضعی بی حس می شود.
 3. برشی در امتداد ناحیه مشخص شده پیشانی و خط رویش مو ایجاد می‌شود (که به آن برش پیش‌تریشیال نیز گفته می‌شود). جراح با دقت پوست را از بافت همبند زیرین جدا می کند و ناحیه ای را که برای برداشتن علامت گذاری شده است برش می دهد.
 4. سپس برش بالایی در امتداد خط مو به پایین کشیده می شود تا به برش پیشانی بپیوندد. این شکاف را بسته و پیشانی را کوتاه می کند.
 5. پوست به گونه ای به هم بخیه می شود که تشکیل اسکار را به حداقل می رساند و با رشد مجدد مو تقریباً به طور کامل توسط خط مو پنهان می شود.

لازم به ذکر است که اگرچه جراحی کاهش پیشانی باعث کاهش ارتفاع پیشانی می شود و ممکن است ظاهر ابروها را تغییر دهد، اما لزوماً ابروها را بالا نمی برد.

در صورت لزوم می توان همزمان با جراحی کاهش خط مو، جراحی جداگانه ای به نام لیفت ابرو انجام داد.

بهبود

اکثر افراد می توانند ظرف چند ساعت پس از جراحی به خانه بازگردند. شما باید طی یک هفته و نیم آینده برای کشیدن بخیه به مطب مراجعه کنید. همچنین از شما خواسته می شود که برای مشاهده و معاینات پس از عمل تقریباً 2 تا 4 هفته پس از جراحی مراجعه کنید.

مانند هر جراحی که شامل برش است، باید مراقب تمیز نگه داشتن زخم و بهبود مناسب آن بود.

شما باید اغلب برای هر گونه علائم عفونت در محل برش بررسی کنید. پزشک شما همچنین دستورالعمل‌های پس از عمل را برای نحوه مراقبت صحیح از برش جراحی، از جمله نحوه کاهش درد، تورم و خطر عفونت به شما ارائه می‌دهد.

چه کسی کاندیدای مناسب برای جراحی کوچک کردن پیشانی است؟

جراحی کاهش پیشانی را می توان برای متعادل کردن نسبت های ساختار کلی صورت استفاده کرد. در صورت داشتن موارد زیر ممکن است از جراحی کاهش پیشانی بهره مند شوید:

 • خط رویش مو بالاست و می خواهید خط موی خود را پایین بیاورید
 • یک پیشانی بزرگ است و می خواهید پیشانی خود را کوتاه کنید
 • موهای ضخیم که با ارتفاع خط موی شما نامتناسب است
 • ابروهای کم یا سنگین و می خواهید نسبت صورت خود را تغییر دهید
 • اخیراً یک روش پیوند مو انجام داده‌ام و می‌خواهم خط موی خود را افزایش دهد
 • اخیراً یک عمل لیفت ابرو انجام داده ام و می خواهم خط موی شما را جلو بیاورم

با این حال، حتی با این معیارها، همه کاندیدای مناسبی برای جراحی کوچک کردن پیشانی نیستند.

برای اینکه یک جراحی کاهش پیشانی موفقیت آمیز داشته باشید، ابتدا باید شلی پوست سر (قابلیت کشش بافت های پوست سر) را داشته باشید. اگر سابقه خانوادگی طاسی الگو دارید، جراحی کوچک کردن پیشانی ممکن است برای شما مناسب نباشد.

اگر شرایط پزشکی دیگری دارید که شما را در معرض خطر عوارض جراحی قرار می دهد ، باید قبل از حرکت به سمت جلو، این موارد را با پزشک خود در میان بگذارید.

خطرات و عوارض جانبی بالقوه چیست؟

تمام اقدامات جراحی با خطراتی همراه است. خطرات جراحی کوچک کردن پیشانی عبارتند از :

 • خونریزی حین و بعد از جراحی
 • عوارض جانبی بیهوشی عمومی
 • حساسیت به بیهوشی عمومی یا موضعی
 • عفونت ناحیه برش
 • آسیب عصبی در جایی که برش ایجاد شده است
 • پارستزی در محل جراحی
 • ریزش مو در جایی که خط مو قطع شده است
 • جای زخم پس از بهبودی برش

برای اکثر افراد، مزایای جراحی کاهش پیشانی بیشتر از خطرات آن است. اگر جراحی توسط یک متخصص با تجربه و ماهر انجام شود، خطر ایجاد اسکار قابل مشاهده و اثرات طولانی مدت به حداقل می رسد.

یک مطالعه کوچک در سال 2012 نشان داد که حتی در بیمارانی که عوارض جانبی جراحی را با جراحی کاهش پیشانی تجربه کردند، تعداد بسیار کمی از آنها این عوارض جانبی را بیش از یک سال تجربه کردند.

هزینه جراحی کوچک کردن پیشانی چقدر است؟

جراحی کوچک کردن پیشانی یک عمل زیبایی است، بنابراین تحت پوشش بیمه پزشکی قرار نخواهد گرفت.

بیشتر جراحان پلاستیک از شما می خواهند که قبل از اینکه تخمینی از هزینه های مربوطه به شما بدهند، ابتدا یک جلسه مشاوره رزرو کنید. هزینه ممکن است بسته به عوامل مختلفی از جمله مهارت جراح، وسعت جراحی و موارد دیگر متفاوت باشد.

چگونه می توانم یک جراح خوب پیدا کنم؟

هنگامی که به دنبال یک جراح زیبایی هستید، همیشه باید مطمئن شوید که آنها دارای تاییدیه بورد هستند. استفاده از ابزارهای جستجوی هیئت جراحی پلاستیک آمریکا یا هیئت جراحی پلاستیک و ترمیمی صورت آمریکا را برای یافتن یک جراح دارای گواهی بورد در نزدیکی خود در نظر بگیرید.

در طول مشاوره، ممکن است بخواهید موارد زیر را از تیم جراحی زیبایی خود نیز در نظر بگیرید:

 • سالها تجربه در زمینه جراحی زیبایی و جراحی های کوچک کردن پیشانی
 • عکس های قبل و بعد از مشتریان جراحی
 • خدمات مشتری و در صورت امکان، نظرات مثبت در سایت های رسانه های اجتماعی

آیا گزینه های جایگزینی برای جراحی کوچک کردن پیشانی وجود دارد؟

اگر کاندیدای مناسبی برای جراحی کوچک کردن پیشانی نیستید، ممکن است گزینه های دیگری نیز وجود داشته باشد.

لیفت ابرو

اگر پیشانی شما به دلیل کم پشتی ابروها بلندتر به نظر می رسد، یک جایگزین برای جراحی کوچک کردن پیشانی ممکن است لیفت ابرو باشد.

این روش شامل دستکاری عضلات یا جابجایی پوست ناحیه ابرو برای بلند کردن ابروها روی صورت است. در برخی موارد، بلند کردن ابروها می تواند پیشانی را کوتاه تر نشان دهد.

پیوند مو

اگر پیشانی شما به دلیل خط رویش مو بلندتر به نظر می رسد، جایگزین دیگری ممکن است پیوند مو یا کاشت مو باشد .

این روش شامل برداشتن مو از پشت سر و پیوند فولیکول ها در امتداد جلوی خط مو است. این روش همچنین می تواند به کوتاه کردن پیشانی کمک کند.

جراحی کاهش پیشانی که به عنوان جراحی کاهش خط مو نیز شناخته می شود، یک عمل زیبایی است که برای کوتاه کردن طول پیشانی استفاده می شود.

اگر احساس می‌کنید که پیشانی‌تان به‌دلیل خط مو، ابرو یا سایر ویژگی‌هایتان به‌طور نامتناسبی برای صورتتان بزرگ است، می‌توانید کاندیدای خوبی برای این جراحی باشید.

خطرات مرتبط با جراحی کاهش پیشانی، از جمله عوارض جراحی، اعصاب آسیب دیده، جای زخم و موارد دیگر وجود دارد.

اگر به دنبال جایگزینی برای جراحی کوچک کردن پیشانی هستید، با پزشک خود در مورد لیفت ابرو یا کاشت مو صحبت کنید.