همه چیز درباره نانوبلیدینگ برای ابرو و لب

آیا به اصلاح فرم لب یا ابروهای خود علاقه دارید؟ چه ابروهای نازک داشته باشید و چه لب هایی با فرم ناهموار، لوازم آرایشی می تواند به شما در دستیابی به ظاهر دلخواهتان کمک کند. اما شاید شما یک محلول آرایشی نیمه دائمی را ترجیح می دهید؟

نانوبلیدینگ برای ابروها و لب ها می تواند ظاهری را که می خواهید بدون نگهداری روزانه ایجاد کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این روش، از جمله تفاوت آن با میکروبلیدینگ و هزینه آن، به خواندن ادامه دهید.

نانوبلیدینگ چیست؟

نانوبلیدینگ یک تکنیک خالکوبی زیبایی نیمه دائمی است که از یک سوزن نانو ظریف استفاده می کند. هدف از نانوبلیدینگ بسته به اینکه یک تکنسین آرایش این درمان را روی ابروها یا لب های شما انجام دهد متفاوت است .

نانوبلیدینگ برای ابرو

نانوبلیدینگ برای ابروها ابروهای کمیاب و نازک را پر می کند تا ظاهری ضخیم تر داشته باشد. این روش شامل استفاده از جوهر رنگدانه‌دار و یک سوزن فوق‌العاده ظریف برای ایجاد ضربه‌های خالکوبی مو مانند است. این سکته ها شبیه موهای طبیعی هستند.

این تکنیک نه تنها ظاهر ابروها را ضخیم می کند، بلکه می تواند شکل ابروهای شما را نیز تغییر دهد.

نانوبلیدینگ برای لب

نانوبلیدینگ برای لب یک فرآیند کمی متفاوت است. همچنین یک روش تاتو نیمه دائمی است. با این حال، در حالی که نانوبلیدینگ برای ابروها از جوهر تاتو برای پر کردن ابروها استفاده می‌کند، نانوبلیدینگ برای لب‌ها از جوهر تاتو برای اعمال خط لب نیمه دائمی یا رنگ کامل لب استفاده می‌کند.

از روش خط لب اغلب استفاده می شود تا لب های ناهموار یکدست تر و پرتر به نظر برسند. از طرف دیگر رنگ لب پر می تواند رنگ لب های شما را تغییر دهد. شما می توانید یک تن لب طبیعی یا یک سایه رنگ انتخاب کنید تا به نظر برسد که گویی همیشه رنگ لب می پوشید.

تفاوت بین نانوبلیدینگ و میکروبلیدینگ چیست؟

نانوبلیدینگ شبیه میکروبلیدینگ است. تفاوت این است که نانوبلیدینگ از سوزن کوچکتری نسبت به میکروبلیدینگ استفاده می کند. دقت و دقت به دلیل سوزن کوچک‌تر بهبود می‌یابد و به نتایج طبیعی‌تری اجازه می‌دهد.

سوزن کوچکتر نیز به معنای درد و خونریزی کمتر است. تفاوت دیگر مربوط به مدت زمان ماندگاری نتایج است. میکروبلیدینگ ممکن است تنها تا 12 ماه دوام داشته باشد، در حالی که نانوبلیدینگ ممکن است تا 3 سال طول بکشد.

روش نانوبلیدینگ چگونه است؟

نانوبلیدینگ یک فرآیند دو مرحله‌ای است: روش اولیه و یک جلسه تکمیلی و تکمیلی. دو جلسه با تکنسین آرایش خود برنامه ریزی خواهید کرد. مشاوره شما با تکنسین معمولا در اولین جلسه انجام می شود.

برای آماده شدن برای درمان:

 • یک هفته قبل از درمان ابروهای خود را موم یا موچین نکنید.
 • حداقل 24 ساعت قبل از درمان از مصرف الکل، کافئین، ایبوپروفن، آسپرین و مکمل های روغن ماهی خودداری کنید.
 • حداقل 2 هفته قبل از درمان ، صورت خود را اصلاح نکنید .
 • در روز عمل خود آفتاب نگیرید یا برنزه نشوید.
 • 1 ماه قبل از درمان از رتینول یا محصولات ویتامین A استفاده نکنید .

قبل از اولین جلسه، هنرمند شما ممکن است یک تست پچ روی پوست شما انجام دهد تا مطمئن شود به جوهر رنگدانه حساسیت ندارید.

روش نانو تیغ زدن ابرو

ابتدا با تکنسین آرایش خود در مورد شکل و رنگ ابروهای مورد نظر خود صحبت می کنید. سپس شکل مورد نظر را می کشند، موهای زائد را از بین می برند و تنظیماتی را برای تقارن انجام می دهند.

هنگامی که با شکل و رنگ موافقت کردید، تکنسین شما کرم بی‌حس‌کننده را روی ناحیه تیغه می‌زند. سپس از سوزن و رنگدانه برای ایجاد ضربه های مو مانند و پر کردن ابروهای شما استفاده می کنند.

پس از جلسه اولیه، حدود 8 هفته دیگر برای یک جلسه پیگیری باز می‌گردید که در آن تکنسین ظاهر را کامل می‌کند. آنها ممکن است ضربات اضافی اضافه کنند و شکل ابروهای شما را تغییر دهند. این به عنوان جلسه کامل کردن شناخته می شود.

زمان بهبودی نانوبلیدینگ ابرو

حدود 4 هفته طول می کشد تا ابروهای نانو تیغه بهبود پیدا کنند. در ابتدا، رنگ ابروی شما ممکن است تیره تر از حد انتظار باشد. همچنین ممکن است تورم، درد و قرمزی داشته باشید.

با ترمیم ابروهای شما و ایجاد پوست جدید در آن ناحیه، رنگ روشن می شود. 3 تا 4 هفته طول می کشد تا ابروهای تاتو با موهای طبیعی شما ترکیب شوند.

مراقبت های بعد از عمل برای نانوبلیدینگ ابرو

در اینجا چند نکته بعد از عمل برای نانو تیغ ابرو آورده شده است:

 • پس از انجام عمل، ابروهای خود را تا حد امکان خشک نگه دارید.
 • ابروهای خود را هر روز با یک پارچه مرطوب پاک کنید و سپس از کرم مرطوب کننده ارائه شده توسط هنرمند نانوبلیدینگ خود استفاده کنید.
 • در 7 روز اول از تعریق، سونا و حمام آب گرم خودداری کنید.
 • حداقل یک هفته دور ابروهایتان آرایش نکنید.

همچنین باید تا 30 روز آینده از برنزه کردن، نور درمانی، میکرودرم ابریژن و لایه برداری شیمیایی خودداری کنید.

روش نانوبلیدینگ لب

در جلسه اول در مورد شکل لب و/یا رنگ لب مورد نظر با تکنسین خود صحبت خواهید کرد. اگر خط لب تهیه می کنید، تکنسین شما ابتدا شکل لب های شما را ترسیم می کند. اگر رنگ لب پر می شود، سایه ای برای لب های خود انتخاب می کنید.

تکنسین ابتدا کرم بی حس کننده را روی ناحیه لب که روی آن کار می شود استفاده می کند. سپس از سوزن نانو برای اعمال خط لب نیمه دائمی یا رنگ کامل لب استفاده می کنند.

زمان بهبودی نانوبلیدینگ لب

شما می توانید تا 5 روز پس از جلسه اولیه انتظار کمی درد، قرمزی و تورم داشته باشید. تا 4 هفته طول می کشد تا لب های شما بهبود یابد. تکنسین آرایش شما تقریباً 8 هفته بعد جلسه کامل شدن شما را برنامه ریزی می کند.

مراقبت پس از عمل برای نانوبلیدینگ لب

در اینجا چند نکته بعد از عمل برای نانو تیغ ابرو آورده شده است:

 • پس از درمان، از مصرف غذاهای تند، سیتریک و شور خودداری کنید تا لب های شما را تحریک نکند.
 • با استفاده از نی برای نوشیدن لب های خود را تا حد امکان خشک نگه دارید.
 • برای جلوگیری از تحریک یا عفونت از لمس لب های خود با دست خودداری کنید.

نانوبلیدینگ چقدر دوام دارد؟

نتایج نانوبلیدینگ می تواند 1 تا 3 سال باقی بماند. برای رسیدن به بهترین نتایج، باید پس از یک سال یا یک سال و نیم اول، یک درمان لمسی یا نگهدارنده را برنامه ریزی کنید.

آیا نانوبلیدینگ ضرر دارد؟

نانوبلیدینگ یک روش کم تهاجمی است، بنابراین می توانید کمی درد داشته باشید. این ناراحتی بیشتر از ناراحتی موچین یا اپیلاسیون است، اما کمتر از راحتی میکروبلیدینگ یا تاتو کردن است.

تکنسین شما قبل از شروع عمل، کرم بی‌حس‌کننده را روی لب‌ها یا ابروهای شما اعمال می‌کند، اما همچنان می‌توانید منتظر درد بعد از آن باشید. برای کاهش درد پس از اتمام عمل از یک داروی ضد التهابی بدون نسخه استفاده کنید.

آیا عوارض جانبی یا اقدامات احتیاطی وجود دارد؟

عوارض جانبی رایج تکنیک های آرایش نیمه دائمی شامل تورم، خارش و قرمزی است. این عوارض جانبی باید ظرف چند روز برطرف شوند.

مراقب خطر واکنش آلرژیک به رنگدانه یا عامل بی حس کننده باشید. اگر پوست حساسی دارید به تکنسین آرایش خود اطلاع دهید.

اگر سوزن از لایه بالایی پوست فراتر رود، خطر آسیب دیدگی وجود دارد و خطر عفونت پوست در یک محیط کاری غیراستریل وجود دارد.

در صورت بروز علائم عفونت پس از نانو تیغه (پوست تاول، تورم شدید، افزایش درد) به پزشک مراجعه کنید .

توجه: اگر سابقه تاول های تب، تبخال یا HSV-1 دارید ، قبل از عمل از داروهای ضد ویروسی پیشگیرانه استفاده کنید یا آنها را آماده کنید. نانوبلیدینگ می‌تواند به ناحیه لب فشار وارد کند که ممکن است ویروس را تحریک کرده و باعث شیوع بیماری شود.

هزینه نانوبلیدینگ چقدر است؟

نانوبلیدینگ یک عمل زیبایی است، بنابراین تحت پوشش بیمه نیست. هزینه ها متفاوت است، اما نانوبلیدینگ ابرو می تواند از 500 تا 800 دلار برای هر دو جلسه متغیر باشد. شما ممکن است 300 دلار برای یک تماس سالانه بپردازید.

نانوبلیدینگ برای لب ممکن است ۲۵۰ دلار (یا بیشتر) برای خط لب و ۴۰۰ دلار (یا بیشتر) برای لب‌های پر هزینه داشته باشد. درمان های تاچ آپ می تواند از 100 تا 300 دلار متغیر باشد.

چگونه می توانم یک تکنسین واجد شرایط برای انجام نانوبلیدینگ پیدا کنم؟

انتخاب یک تکنسین آرایش با تجربه و دارای مجوز برای انجام این درمان مهم است. برای پیدا کردن یک تکنسین معتبر، توصیه هایی از دوستان یا خانواده دریافت کنید. همچنین باید از چندین سایت بررسی معتبر محلی دیدن کنید.

هنگام ملاقات با تکنسین، محیط کار را رعایت کنید. به نظر تمیز میاد؟ آیا احساس راحتی می کنید؟ قبل از شروع، بخواهید تصاویری از کار تکنسین را ببینید.

همچنین می توانید برای یافتن تکنسین آرایش در منطقه خود به وب سایت انجمن تکنسین های آرایش دائم مراجعه کنید.

نانوبلیدینگ روشی مناسب برای تغییر شکل ابرو یا لب و لذت بردن از نتایج نیمه دائمی است. مهم است که بدانید از این روش چه انتظاری دارید.

اطمینان حاصل کنید که یک تکنسین آرایشی با شهرت خوب در جامعه انتخاب کرده اید و در مورد این روش و نتایج مورد انتظار سوال بپرسید.

Leave a Reply