میکروبلیدینگ: نکات ایمنی و مراقبت‌های بعدی

میکروبلیدینگ ابرو شامل روشی است که ادعا می کند ظاهر ابروهای شما را بهبود می بخشد. گاهی اوقات به آن “لمس پر” یا “میکرو نوازش” نیز می گویند.

میکروبلیدینگ توسط یک تکنسین آموزش دیده انجام می شود، اگرچه سطح و نوع آموزش بسته به ایالت متفاوت است. علاوه بر آموزش، بسیاری از ایالت ها به مجوزهای ویژه نیز نیاز دارند.

تکنسین آموزش دیده با استفاده از یک ابزار مخصوص ابروها را با دقت می کشد. این روش که از ابزار خاصی برای کشیدن ابروها استفاده می‌کند، اساساً پوست ابروهای شما را برش می‌دهد و رنگدانه‌ها را در برش‌ها کاشت می‌کند. این شامل صدها ضربه کوچک است.

طبق گفته انجمن متخصصان آرایشی دائمی، میکروبلیدینگ یک فرآیند خالکوبی است ، زیرا شامل قرار دادن رنگ یا رنگدانه روی پوست به صورت نیمه دائمی است.

هدف نهایی برای اکثر مردم، بافت و رنگی است که طبیعی به نظر می رسد.

میکروبلیدینگ چقدر دوام دارد؟

نتایج میکروبلیدینگ می تواند بین 18 تا 30 ماه دوام داشته باشد.

مدت زمان انجام این روش به نوع پوست و ترجیحات شما بستگی دارد. برخی از پوست ها رنگدانه ها را بهتر جذب می کنند، به همین دلیل است که طول بین روش ها بسیار متفاوت است.

رنگدانه های مورد استفاده در میکروبلیدینگ به مرور زمان محو می شوند. تاچ‌آپ‌ها می‌توانند به نگهداری کمک کنند، اگرچه ممکن است صبر کنید تا رنگدانه تقریباً کاملاً محو شود و دوباره این روش را انتخاب کنید. این گزینه گران‌تر از تاچ‌آپ‌های معمولی است که در آن رنگ با محو شدن پر می‌شود.

از چه چیزی باید آگاه بود

ابزار مورد استفاده برای روش میکروبلیدینگ باید همیشه یک ابزار یکبار مصرف و یکبار مصرف باشد. اگر نمی‌بینید که تکنسین میکروبلیدینگ یک دستگاه جدید را در زمان قرار ملاقات شما باز می‌کند، ابزار جدیدی بخواهید یا قرار ملاقات خود را ترک کنید.

در حالی که میکروبلیدینگ به طور کلی به اندازه سایر اشکال خالکوبی ایمن در نظر گرفته می شود، تحقیقات پزشکی یا مطالعات بالینی کمی برای تأیید این موضوع وجود دارد. مهم است که با تکنسین و در فضا احساس راحتی کنید.

علاوه بر اطمینان از اقدامات ایمن و مسئولانه، باید از نحوه واکنش نوع پوست خاص خود به میکروبلیدینگ نیز آگاه باشید.

به عنوان مثال، بسیاری از متخصصان میکروبلیدینگ معتقدند افرادی که پوست خشک دارند نتایج رضایت بخش تری را نسبت به افراد دارای پوست چرب تجربه خواهند کرد.

همچنین، برخی از محصولات مراقبت از پوست ممکن است بر نتایج یا مدت زمان انجام این عمل تأثیر بگذارند.

اگر می خواهید ابروهای خود را میکروبلید کنید، ممکن است بخواهید استفاده از موارد زیر را در روتین مراقبت از پوست خود متوقف کنید:

 • رتینول
 • اسیدها
 • عطر
 • لایه برداری مکانیکی
 • لایه برداری شیمیایی
 • میکرودرم ابریژن

آماده سازی

اولین و مهمترین کاری که می توانید برای جلوگیری از عفونت میکروبلیدینگ انجام دهید این است که با تکنسین خود تحقیق کنید. هر ایالتی نیازی به داشتن مجوز از تکنسین ها ندارد.

اگر مجوز ندارند، درخواست کنید تا مجوز شغلی یا بازرسی آنها را از اداره بهداشت ببینید. وجود هر یک از این اعتبارنامه ها نشان می دهد که یک ارائه دهنده قانونی با شما رفتار می کند.

روش

میکروبلیدینگ شامل استفاده از سوزن های متصل به ابزاری است که خطوطی شبیه موهای ابرو ایجاد می کند. در طول عمل، رنگدانه به صورت دستی (از طریق ابزار) روی درم، لایه داخلی پوست قرار می گیرد.

به نوعی شبیه خالکوبی است، اما دائمی نیست.

برخی از مردم می گویند که این احساس مانند نخ کشیدن به ابرو است – کمی ناراحت کننده است اما دردناک نیست.

این روش معمولاً حدود یک ساعت طول می کشد، اگرچه هم به ابروهای فرد و هم به تکنسین بستگی دارد.

مراقبت از پوست بعد از میکروبلیدینگ

مراقبت های بعدی برای پوستی که در آن میکروبلیدینگ انجام شده است مشابه مراقبت از تاتو است، البته اگر کمی فشرده تر باشد.

رنگدانه بلافاصله بعد از عمل کاملاً تیره به نظر می رسد و پوست زیر آن قرمز می شود. از این گذشته، از سوزن ها برای برش پوست استفاده می شود، بنابراین معمول است که بلافاصله بعد از آن کمی قرمزی و حساسیت را تجربه کنید.

حدود 2 ساعت پس از میکروبلیدینگ، باید یک سواب پنبه ای آغشته به آب استریل شده را روی آن ناحیه بمالید. با این کار هرگونه رنگ اضافی روی ابروهای شما از بین می رود. همچنین ناحیه را استریل نگه می دارد.

بین 7 تا 14 روز طول می کشد تا پوست بهبود یافته به نظر برسد و رنگدانه به رنگ مورد نظر خود محو شود.

برای مراقبت از پوست خود پس از میکروبلیدینگ مراحل زیر را دنبال کنید:

 • حداقل به مدت 7 روز از خیس شدن منطقه خودداری کنید. این شامل خشک نگه داشتن صورت در حین حمام می شود.
 • حداقل یک هفته آرایش نکنید. این به این دلیل است که رنگدانه ها هنوز در بریدگی های کم عمق پوست شما که توسط تیغه ایجاد می شود، می نشینند.
 • پوسته‌ها، کشیدن یا خارش ناحیه ابرو را نگیرید.
 • از سونا، شنا و تعریق بیش از حد تا بهبودی کامل ناحیه و قرار ملاقات بعدی خودداری کنید.
 • موهای خود را از خط ابرو دور نگه دارید.
 • هر کرم دارویی یا مومیایی شفابخش ارائه شده توسط تکنسین خود را طبق دستور استفاده کنید.

پس از اینکه پوست شما به طور کامل بهبود یافت، باید با مراقبت از پوست خود از سرمایه گذاری میکروبلیدینگ خود محافظت کنید. استفاده از کرم ضد آفتاب روی ناحیه میکرو تیغه ممکن است به جلوگیری از محو شدن کمک کند.

نتیجه و هزینه ها

هزینه روش میکروبلیدینگ متفاوت است. میانگین هزینه در سال 2021 600 دلار بود.

با این حال، بسته به موقعیت مکانی شما و نرخ تکنسین، ممکن است هزینه بیشتری یا کمتری داشته باشد. زیبایی‌شناسان یا هنرمندان مورد تقاضا، همانطور که گاهی اوقات از آنها یاد می‌شود، ممکن است بر اساس تقاضا و محبوبیت، هزینه بیشتری دریافت کنند.

کل هزینه شامل دو بار بازدید می باشد. اولین مورد زمانی است که رویه واقعی انجام می شود. ویزیت دوم، معمولاً حدود 6 هفته پس از ویزیت اولیه، برای معاینه است. در این زمان، به جز عوارض، دوره بهبودی کامل خواهد شد و هر ناحیه ای که پوست رنگدانه نگرفته است، ممکن است اصلاح شود.

عوارض بالقوه

عفونت های پوستی ناشی ازتحریک یا واکنش آلرژیکمنبع مورد اعتماداز رنگدانه یک عارضه احتمالی است.

درد و ناراحتی در طول عمل معمول است و ممکن است پس از آن احساس سوزش خفیفی داشته باشید.

پس از خروج از مطب تکنسین، درد شدید در ناحیه آسیب دیده معمول نیست. باید به دقت به ناحیه میکروبلید توجه کنید تا ببینید پف کرده یا برجسته می شود. هر گونه ترشح زرد رنگ یا قرمزی بیش از حد می تواند نشانه عفونت باشد.

اگر ناحیه متورم شد، بعد از 2 هفته به پوسته پوسته شدن ادامه داد، یا شروع به نشت چرک کرد، باید فوراً به پزشک مراجعه کنید. عفونت در ناحیه ابرو به خصوص اگر به جریان خون شما برسد نگران کننده است، زیرا این ناحیه بسیار نزدیک به چشم و مغز شما است. در صورت ابتلا به عفونت از میکروبلیدینگ، به درمان فوری با آنتی بیوتیک نیاز خواهید داشت.

در صورتی که:

 • باردار هستند
 • مستعد کلوئید هستند
 • پیوند عضو داشته اند

همچنین اگر کبد آسیب دیده یا بیماری ویروسی مانند هپاتیت دارید، باید مراقب باشید.

میکروبلیدینگ زمانی است که یک تکنسین آموزش دیده ابروها را با استفاده از یک ابزار خاص به آنها می کشد تا ظاهری پرتر یا تیره تر به آنها بدهد. این روش از این ابزار برای برش پوست در ناحیه ابروها و کاشت رنگدانه در بریدگی ها استفاده می کند.

هزینه ها متفاوت است و مانند تقریباً همه روش ها، عوارض احتمالی وجود دارد.

Leave a Reply