از آنجایی که استفاده از ماسک در طول دوران کووید-19 به حالت عادی جدید ادامه می دهد، نمی توان انکار کرد که اکنون چشم ها به نقطه کانونی صورت تبدیل شده اند.

بنابراین جای تعجب نیست که علاقه به آرایش چشم و درمان‌های مژه بدون نسخه به طور ناگهانی افزایش یافته است، به‌ویژه برای محصولات و خدماتی که تضمین می‌کنند مژه‌هایی طولانی‌تر می‌مانند.

لیفت مژه و اکستنشن مژه راه حل های رایج تری هستند که ممکن است نام آنها را شنیده باشید.

جراحی کاشت مژه روش دیگری است که برای بهبود ظاهر مژه های کم پشت استفاده می شود. برخلاف لیفت و اکستنشن، این روش در صورت انجام صحیح توسط جراح دارای گواهی بورد، نتایج دائمی تری ارائه می دهد.

در حالی که انجام جراحی پیوند ممکن است ترسناک به نظر برسد، کارشناسان به ما اطمینان می دهند که آنقدرها هم که به نظر می رسد ترسناک نیست. این روش به سادگی شامل انتقال مو از یک قسمت بدن به ناحیه مژه است.

برای توضیح بیشتر نحوه کار، ما از دو جراح پلاستیک دارای گواهی هیئت مدیره و یک چشم پزشک دارای گواهی بورد استفاده کردیم. آنها مزایا و معایب را به اشتراک گذاشتند، و آنچه را که باید قبل از رزرو مشاوره با یک متخصص در نظر گرفت.

برای آشنایی با تمام نکات و نکات عمل کاشت مژه به ادامه مطلب مراجعه کنید.

جراحی کاشت مژه چیست؟ 

دکتر گری لینکوف، جراح پلاستیک دارای گواهی هیئت مدیره ، توضیح داد: «جراحی کاشت مژه شامل حرکت دادن مو از یک قسمت بدن (معمولاً پشت سر) به ناحیه مژه (پلک بالا یا پایین) است.

او گفت: «این به تضمین ظاهری پرتر و بلندتر مژه ها کمک می کند.

در حالی که بسیاری جراحی پیوند مژه را برای اهداف زیبایی در نظر می گیرند، لینکوف گفت که کسانی که ضربه به ناحیه چشم (برداشتن و سوختگی) یا عوارض ناشی از عفونت های خالکوبی را تجربه کرده اند نیز ممکن است به این روش علاقه مند شوند.

به همین ترتیب، به گفته دکتر ریاد رومی، جراح زیبایی با تایید هیئت مدیره ، افرادی که دارای مژه های ژنتیکی کوتاه (یا کم) هستند، و همچنین افرادی که مبتلا به تریکوتیلومانیا هستند، یک اختلال روانی که با چیدن موهای مژه مشخص می شود، ممکن است کاندیدهای خوبی برای جراحی باشند.

ماندگاری مژه های کاشته شده چقدر است؟ 

بر خلاف اکستنشن مژه که هر 6 تا 8 هفته یکبار به نگهداری مداوم نیاز دارد، لینکوف پیشنهاد کرد که جراحی کاشت مژه نتایج دائمی تری را تضمین می کند زیرا از نظر فنی نوعی جراحی کاشت مو است .

او گفت: «نتایج به اندازه موهای پشت سر دائمی است که عموماً مادام العمر هستند، مگر اینکه یک بیماری نادر ریزش مو ایجاد شود».

با این حال، متخصص چشم پزشک و جراح پلاستیک چشم و صورت، رونا سیلکیس، MD، FACS ، توضیح داد که پس از جراحی، مژه ها باید مرتباً نگهداری شوند. این به این دلیل است که آنها می توانند طولانی شوند و ممکن است نیاز به پیرایش داشته باشند.

سیلکیس به Healthline گفت: «مژه ها پس از جراحی نیاز به مراقبت مداوم دارند. “به یاد داشته باشید، موهای مژه پیوند شده در واقع موهای سر هستند، به این معنی که می توانند در طول و در جهات مختلف رشد کنند.”

مزایا و معایب جراحی کاشت مژه چیست؟

طرفداران منفی
نتایج طولانی مدت هزینه
موهای واقعی مدتی طول می کشد تا نتایج را ببینید
میزان موفقیت متوسط
درد و خونریزی
عفونت بالقوه
تحریک احتمالی قرنیه

نتایج طبیعی طولانی مدت

از آنجایی که جراحی کاشت مژه نوعی از جراحی ترمیم مو است ، مزایایی در رابطه با این روش وجود دارد. این شامل:

  • نتایج طولانی مدتی را ارائه می دهد که در سایر محلول های مژه دیده نمی شود.
  • مژه ها به جای موهای مصنوعی با موهای واقعی ساخته می شوند.

خطرات جراحی

با این حال، مانند هر نوع جراحی، لینکوف هشدار داد که باید برخی از خطرات ذاتی را در نظر داشته باشید. این شامل:

  • درد
  • خون ریزی
  • عفونت
  • نتیجه زیبایی شناختی ضعیف
  • تحریک قرنیه

هزینه

Silkiss پیشنهاد کرد که هزینه یکی دیگر از ملاحظات مربوط به جراحی کاشت مژه است. این روش گران است و معمولاً تحت پوشش بیمه نیست.

طبق گزارش Cosmetic Town Journal ، قیمت متوسط ​​کاشت مژه بین 2500 تا 6000 دلار است.

دستیابی به نتایج به زمان نیاز دارد

سیلکیس اضافه کرد که این جراحی نسبت به سایر محلول‌های مژه به زمان استراحت بیشتری نیاز دارد که می‌تواند برای افرادی که می‌خواهند نتایج آنی به دست بیاورند جذابیتی نداشته باشد.

او به Healthline گفت: “جراحی کاشت مژه نسبت به درمان اکستنشن مژه زمان بیشتری را به دنبال دارد.” همچنین با جراحی کاشت مژه، مدتی طول می کشد تا مژه ها به پتانسیل کامل خود برسند.

چه کسی کاندیدای خوبی برای این روش است؟

معمولاً بیماران نسبتاً سالم بدون نرم‌کننده‌های پزشکی زمینه‌ای کاندیدهای خوبی برای جراحی کاشت مژه در نظر گرفته می‌شوند. با این حال، Silkiss گفت که برخی از افراد می خواهند قبل از بررسی این روش با پزشک خود صحبت کنند.

او توضیح داد: «بیماران مبتلا به شرایط خودایمنی که منجر به از دست دادن مژه‌ها می‌شود، ممکن است با جراحی خوب عمل نکنند. “به طور مشابه، بیمارانی که از داروهای رقیق کننده خون یا مستعد عفونت استفاده می کنند، نیز در معرض خطر بیشتری برای مشکلات هستند.”

روال کار چگونه است؟

برای اینکه درک بهتری از نحوه عمل جراحی کاشت مژه داشته باشید، لینکوف توضیح داد که این روش با اندازه گیری و کوتاه کردن موهای موجود در پشت سر شما شروع می شود.

به گفته وی، این موهای سر برای ایجاد مژه های جدید در حین جراحی مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

هنگامی که موی کافی از پوست سر شما برداشته می شود، ناحیه مژه آماده شده و بی حس می شود. بی حسی موضعی (لیدوکائین با اپی نفرین) برای محدود کردن درد در ناحیه سر و مژه ها استفاده می شود.

سپس موهای جدید مژه یکی یکی وارد می شوند.

لینکف توصیه کرد برای این عمل لباس راحت بپوشید و یکی از اعضای خانواده (یا دوست) را با خود بیاورید. این روش بین 2 تا 4 ساعت طول می کشد.

بهبودی چگونه است؟

پس از اتمام عمل کاشت مژه، لینکوف خاطرنشان کرد که برای شما کاملا طبیعی است که روزها تا هفته ها تورم و کبودی ناحیه پلک را تجربه کنید.

با این حال، او اضافه کرد، پشت سر شما (جایی که مژه ها از آن گرفته شده است) معمولاً در عرض چند روز، بدون ناراحتی زیاد، بهبود می یابد.

وقتی صحبت از مژه های واقعی شما می شود، لینکوف گفت که مردم باید انتظار داشته باشند که موهای کاشته شده پس از جراحی شروع به ریزش کنند. این امر باعث می شود که ساقه های موی جدید در طی 4 تا 6 ماه رشد کنند.

او توضیح داد: «موهای کاشته شده معمولاً 5 تا 8 روز پس از عمل همراه با پوسته می ریزند. «بیشتر بقیه موهای کاشته شده طی دو هفته آینده می ریزند. ساقه های موی جدید در عرض 4 تا 6 ماه شروع به رشد کرده و به رشد خود ادامه خواهند داد.

نتایج حاصل از جراحی کاشت مژه به مرور زمان قابل توجه خواهد بود، بنابراین لینکف پیشنهاد کرد که نتایج جراحی حداقل پس از 12 ماه قضاوت شود. ممکن است مدت زمان بیشتری طول بکشد تا همه موها به طور کامل رشد کنند .

آیا خطرات یا اقدامات احتیاطی وجود دارد که باید از آن آگاه بود؟

جراحی کاشت مژه به مرور زمان مژه هایی پرتر و بلندتر را نوید می دهد.

با این حال، Silkiss هشدار داد که این روش دارای معایبی است. یکی هزینه آن است و دیگری اینکه هیچ تضمینی برای نتیجه موفقیت آمیز وجود ندارد.

علاوه بر این، به گفته سیلکیس، از آنجایی که در این جراحی از موهای سر استفاده می شود، مژه ها همچنان نیاز به نگهداری دارند.

او هشدار داد : “این مژه ها باید هر ماه کوتاه و فر شوند و ممکن است منجر به تحریک چشم شوند .” آنها حتی ممکن است به سمت داخل به سمت چشم رشد کنند که منجر به تحریک و به طور بالقوه زخم قرنیه شود.

هزینه عمل کاشت مژه چقدر است؟

لینکوف گفت: مهم است که به یاد داشته باشید که جراحی کاشت مژه بسیار پرهزینه است و هزینه کلی آن معمولاً از حدود 3000 دلار شروع می شود و از آنجا بالاتر می رود.

او گفت به خاطر داشته باشید که بیشتر کاشت مو به ازای هر پیوند قیمت دارد، در حالی که کاشت مژه معمولاً یک هزینه ثابت است – تعداد پیوند کاشت مژه ممکن است در مقایسه با کاشت مو که شامل پوست سر شما می شود، زیاد نباشد.

سایر عواملی که می توانند بر قیمت گذاری تأثیر بگذارند عبارتند از توجه شدید به جزئیات و سطح مهارت جراح که عمل را انجام می دهد.

همچنین، جراحی کاشت مژه معمولاً تحت پوشش بیمه قرار نمی گیرد، مگر اینکه ریزش موی شما به دلیل یک بیماری پزشکی، مانند سرطان یا ضربه به پلک شما ایجاد شده باشد.

چگونه یک جراح کاشت مژه واجد شرایط پیدا کنیم؟ 

از آنجایی که جراحی کاشت مژه یک نوع جراحی بسیار ظریف است، سیلکیس گفت که پیدا کردن یک جراح کاشت مژه با گواهی بورد بسیار مهم است.

او توضیح داد: «این یک جراحی ظریف (نزدیک به چشم) است که حتی با مجرب ترین جراحان، میزان موفقیت متوسطی دارد. “پیدا کردن یک چشم پزشک، متخصص پوست، یا جراح زیبایی با تجربه در کاشت مژه همیشه توصیه می شود.”

و البته، حتی اگر یک متخصص معتبر را پیدا کنید که بتواند این جراحی را انجام دهد، لینکف توصیه می کند که در طول جلسه مشاوره از جراح خود کمی وقت بگذارید و سوالات خود را بپرسید.

انجام این کار می تواند به شما درک بهتری از نحوه عملکرد جراحی بدهد و مطمئن شوید که شما و جراحتان در هنگام رسیدن به نتایج دلخواهتان در یک نقطه قرار دارید.

لینکوف توضیح داد: «مطمئن شوید که پزشک پیوند مژه ای که انتخاب می کنید، پیچیدگی های آن و نحوه ایجاد زیباترین نتایج را درک می کند. “حتماً بپرسید که چه تعداد گرافت در هر طرف در نظر گرفته شده است و در مورد آماده سازی پشت سر برای حذف مو.”

می توانید از این سایت آنلاین برای شروع جستجوی خود برای یک جراح دارای مجوز بورد استفاده کنید.

آیا جایگزین دیگری برای جراحی کاشت مژه وجود دارد؟ 

در حالی که جراحی کاشت مژه نتایج بسیار دائمی‌تری ارائه می‌دهد، Silkiss پیشنهاد کرد که می‌توانید قبل از رزرو یک مشاوره، سایر جایگزین‌های تقویت کننده مژه را بررسی کنید.

اینها شامل لیفت مژه، اکستنشن مژه، ریمل یا تقویت کننده هایی مانند لاتیس (یک داروی تجویزی) است. او توضیح داد که این گزینه ها ابتدا باید در نظر گرفته شوند – قبل از انجام عمل جراحی واقعی – زیرا آنها بسیار کمتر تهاجمی هستند.

سیلکیس افزود: «من قویاً از مردم می‌خواهم که ابتدا راه‌حل‌های غیردائمی آرایشی را امتحان کنند. “کاشت مژه گران است و در میزان موفقیت پیوند آن متغیر است.”

خوراکی های کلیدی

جراحی کاشت مژه ممکن است در ابتدا ترسناک به نظر برسد. با این حال، متخصصان توضیح می دهند که این شکل از جراحی ترمیم مو، مژه های طولانی تر، طبیعی و دائمی تری را ارائه می دهد.

در حالی که ماندگاری یکی از بزرگترین مزایای جراحی است، مهم است که نکات منفی را در نظر داشته باشید:

  • این یک روش پرهزینه است که معمولاً توسط بیمه پوشش داده نمی شود.
  • مژه ها بعد از جراحی باید حفظ شوند.
  • این جراحی با خطر عدم موفقیت همراه است.

با وجود این نکات منفی، افرادی که آسیب به ناحیه چشم خود را تجربه کرده‌اند یا افرادی که از نظر ژنتیکی مستعد داشتن مژه‌های کم‌پشت هستند، تشویق می‌شوند این روش را بررسی کنند.

حتماً به دنبال یک جراح دارای گواهی بورد باشید تا مطمئن شوید که جراحی با خیال راحت انجام می شود.