اکستنشن مژه یک راه حل نیمه دائمی برای آرایش مژه ها بدون ریمل است.

اکستنشن مژه زمانی که به درستی توسط یک متخصص مجاز و آموزش دیده اعمال شود، روشی مطمئن برای افزایش ظاهر مژه های طبیعی است.

در صورت استفاده نادرست یا با چسب نامناسب، می توانند باعث ناراحتی، عفونت و ریزش دائمی مژه شوند.

بر خلاف مژه های موقت و مصنوعی که روی یک نوار به پلک می چسبند، اکستنشن مژه مژه های فردی هستند. آنها مستقیماً یکی یکی به مژه های طبیعی شما می چسبند. این فرآیند چندین ساعت طول می کشد تا کامل شود.

اکستنشن مژه طوری طراحی شده است که برای دوره متوسط ​​رشد مژه های طبیعی، حدود شش هفته تا دو ماه، دست نخورده باقی بماند. در طول این مدت، تعمیر و نگهداری لازم است تا اکستنشن ها تازه و طبیعی به نظر برسند.

اکستنشن مژه از انواع مختلفی از مواد ساخته می شود. اینها شامل مواد مصنوعی، مانند راسو مصنوعی و الیاف پلاستیکی، یا مواد طبیعی، مانند ابریشم و راسو است.

اکستنشن مژه بدون توجه به جنس آنها، باید با چسب ضدآب و غیر تحریک کننده مژه یا چسب جراحی که برای مقاومت در برابر عرق و روغن طراحی شده است، چسبانده شود.

چسب های درجه پزشکی ممکن است بهترین گزینه شما باشند. آنها بدون بخار هستند و برای اکثر انواع پوست تحریک کننده نیستند.

خطرات اکستنشن مژه چیست؟

خطرات اکستنشن مژهطبق آکادمی چشم پزشکی آمریکا ، خطرات اصلی مرتبط با اکستنشن مژه عبارتند از:

 • ورم
 • ریزش موقت یا دائمی مژه ها
 • تحریک پوست پلک
 • عفونت پلک یا قرنیه

بیشتر عوارض اکستنشن مژه ناشی از واکنش پوست یا حساسیت به مواد شیمیایی به کار رفته در چسب چسب است. شرایط غیربهداشتی نیز می تواند عوارض ایجاد کند.

علائمی که ممکن است تجربه کنید عبارتند از:

 • سوزش و سوزش در چشم و روی پلک
 • تورم شدید
 • چشم های قرمز یا خون آلود
 • خارش
 • درد
 • کهیر

مگر اینکه شما یک بیماری زمینه ای داشته باشید که اکستنشن مژه را انتخابی نامناسب برای شما می کند، معمولاً می توانید با پیروی از این دستورالعمل ها از این خطرات جلوگیری کنید:

 • از یک متخصص زیبایی و یا متخصص زیبایی خبره و خبره بخواهید اکستنشن مژه شما را در محیطی تمیز وصل کند.
 • لیستی از مواد به کار رفته در چسب را بخواهید. از هیچ گونه چسبی که حاوی فرمالدئید است استفاده نکنید. فرمالدئید سمی است که می تواند باعث واکنش های آلرژیک و تحریک پوست شود.
 • اگر به لاتکس حساسیت دارید، مطمئن شوید که یکی از مواد ذکر شده نیست.
 • مطمئن شوید که پزشک شما از چسب جراحی استفاده می کند نه چسب ناخن. این یک پرچم قرمز است که باید از آن اجتناب کنید.
 • مطمئن شوید که پزشک شما دست‌های آن‌ها را می‌شوید، تجهیزاتش را استریل می‌کند، و حوله‌ها یا ملافه‌های تمیزی را برای استراحت شما فراهم می‌کند.
 • اگر پوست حساس یا آلرژی به محصولاتی مانند آرایش دارید، چند روز قبل از انجام عمل، بخواهید یک آزمایش پچ روی بازوی شما انجام شود.

افرادی که دارای بیماری های پوستی خاصی هستند احتمالاً نباید اکستنشن مژه را انجام دهند، مگر اینکه پزشک آنها از قبل این روش را تأیید کرده باشد.

دلایل اجتناب از اکستنشن مژهاگر موارد زیر را دارید در مورد اکستنشن مژه با پزشک خود مشورت کنید:

 • درماتیت پلک
 • بلفاریت
 • آلوپسی آره آتا
 • تریکوتیلومانیا

از اکستنشن مژه در حین انجام اقدامات پزشکی چشم مانند جراحی لیزیک یا شیمی درمانی و پرتودرمانی خودداری کنید.

فواید اکستنشن مژه

از آنجایی که اکستنشن مژه نیاز به ریمل را از بین می‌برد، در زمان آرایش کردن و پاک کردن آرایش روزانه بسیار صرفه‌جویی می‌کند.

اگر به طور معمول از مژه مصنوعی استفاده کنید، در زمان بیشتری صرفه جویی خواهید کرد. به علاوه، می‌توانید با چسب زدن و کندن زودرس مژه‌های مصنوعی خداحافظی کنید.

شما همچنین گزینه های زیادی برای اکستنشن مژه دارید. شما می توانید طول، نوع فر و ضخامت اکستنشن های مورد نظر خود را انتخاب کنید.

هزینه اکستنشن مژه چقدر است؟

هزینه اکستنشن مژه شما با توجه به منطقه ای که در آن اکستنشن ساخته شده است تعیین می شود. مژه های راسو اغلب گران ترین هستند.

به طور کلی، محدوده استفاده از اکستنشن مژه از 125 دلار تا 300 دلار یا بیشتر متغیر است. تعمیر و نگهداری معمول، مانند افزودن فیلرها، ممکن است حدود 50 تا 100 دلار در هر جلسه هزینه داشته باشد.

اکستنشن مژه چگونه اعمال می شود؟

اکستنشن مژه حدود دو ساعت طول می کشد. این روش در یک محیط راحت انجام خواهد شد. یا می نشینی یا عقب می نشینی.

برخی از سالن ها موسیقی ملایمی را برای کمک به آرامش شما ارائه می دهند. اگر مال شما اینطور نیست، ممکن است بخواهید در حین انجام عمل به موسیقی یا پادکست خود گوش دهید.

در اینجا مراحل کلی فرآیند آمده است:

 1. پزشک شما به آرامی هر دو چشم شما را تمیز می کند.
 2. برای جلوگیری از چسباندن تصادفی مژه‌های پایین طبیعی به مژه‌های بالایی، پزشک مژه‌های پایینی شما را با چسب جراحی به پوست شما می‌چسباند.
 3. مژه های طبیعی شما معمولاً با موچین یا دستگاه های دیگر جدا می شوند.
 4. یک مژه مصنوعی با یک قطره چسب به بالای مژه جدا شده چسبانده می شود.
 5. این عمل برای کل پلک هر دو چشم تکرار خواهد شد.
 6. مژه های دریافت کننده چشم باید برای عمل بسته باشند.

چه کسی می تواند آنها را اعمال کند؟

اکستنشن مژه فقط باید توسط تکنسین مژه تایید شده انجام شود که به طور خاص برای این روش آموزش دیده است. آنها ممکن است یک متخصص پزشکی، شیک مژه، زیبایی شناس یا متخصص زیبایی باشند.

در ایالات متحده، مقررات برای سالن هایی که از اکستنشن مژه استفاده می کنند، بر اساس ایالت متفاوت است. وب سایت ایالت خود را بررسی کنید تا ببینید، در صورت وجود، چه مقرراتی برای تکنسین ها و سالن های شلاق اعمال می شود.

قبل از رفتن، نظرات آنلاین را بخوانید. فقط یک سالن یا کلینیک معتبر را انتخاب کنید که به تمیزی و ایمنی شهرت بالایی دارد.

وقتی قرار ملاقات خود را می گیرید، سؤال بپرسید. در مورد مواد تشکیل دهنده چسب اطلاعات کسب کنید. همچنین بپرسید که آیا ابزار مورد استفاده استریل شده است یا خیر.

مسئولیت فرآیند را حفظ کنید. اگر سالن احساس تمیزی نمی کند، یا تکنسین به سؤالات یا نیازهای شما پاسخ نمی دهد، قرار ملاقات را پایان دهید. همچنین اگر در حین زدن مژه‌هایتان احساس ناراحتی جسمی یا روحی کردید، باید این کار را انجام دهید.

به یاد داشته باشید که یک معامله اغلب اینطور نیست. اگر قیمت آنقدر خوب است که درست نباشد، مطمئن شوید که دلیل آن بهداشت ضعیف، عدم کیفیت یا مجوز، یا بی‌تجربه بودن نیست. این فقط مربوط به مژه های شما نیست. در مورد چشمان شما نیز هست

اکستنشن مژه چگونه برداشته می شود؟

اکستنشن مژه در نهایت خود به خود می ریزد. اگر می خواهید آنها را حذف کنید، بهتر است این کار توسط یک متخصص انجام شود. تکنسین مژه که مژه های شما را زده است نیز می داند که چگونه آنها را پاک کند. معمولاً برای این سرویس هزینه ای دریافت می شود.

در اینجا مراحل کلی حذف آمده است:

 1. پلک های بالا و پایین شما پوشیده خواهد شد. چسب پاک کننده مژه زده می شود و برای چند دقیقه باقی می ماند.
 2. سپس تکنسین مژه ها را یکی یکی با یک موچین استریل شده، برس کوچک یا دستگاه دیگر از بین می برد.

به خاطر داشته باشید که پاک کننده چسب مژه ممکن است حاوی مواد شیمیایی باشد که شما به آن حساسیت دارید یا ممکن است برای پوست شما تحریک کننده باشد. ابتدا از تکنسین خود لیستی از مواد تشکیل دهنده را بخواهید. از پاک کننده های حاوی فرمالدئید استفاده نکنید.

همچنین می‌توانید برنامه‌های افزودنی خود را در خانه حذف کنید. صورت خود را بخارپز کنید یا یک کمپرس گرم روی چشمان خود قرار دهید، سپس مژه ها را با روغن زیتون یا کنجد روی یک سواب پنبه بردارید. این کار باعث شل شدن مژه ها می شود و به شما امکان می دهد به آرامی آنها را بیرون بکشید. فقط مراقب باشید که فقط اکستنشن ها را بردارید و نه مژه های واقعی خود را.

غذای آماده

اکستنشن مژه نیمه دائمی نیاز به استفاده از ریمل را برطرف می کند.

اکستنشن مژه نیاز به نگهداری دارد و ممکن است گران باشد.

برای جلوگیری از عوارضی مانند عفونت، ضروری است که یک پزشک مجاز مژه مژه های شما را در محیطی تمیز بمالید.