آیا روگین می تواند به شما کمک کند تا ابروهای ضخیم تر رشد کنید؟

بررسی اجمالی

روگین (مینوکسیدیل) سالهاست که یک محصول مورد استفاده برای رشد مجدد موهای سر بوده است. Rogaine که معمولاً برای ریزش موی ارثی استفاده می شود، با ایجاد رشد مجدد مو در عین جلوگیری از ریزش بیشتر مو عمل می کند.

اما شایعاتی در اینترنت وجود دارد که این محصول ممکن است روی ابروها نیز کار کند.

ابروهای کم پشت با افزایش سن شایع هستند، اما می توانند با بیماری های زمینه ای مانند کم کاری تیروئید نیز مرتبط باشند .

Rogaine یک درمان شناخته شده برای ریزش موی ابرو نیست و برای این منظور تایید نشده است. با این حال، برخی از مردم اصرار دارند که معجزه می کند.

در اینجا نگاهی دقیق تر به آنچه که تحقیقات در مورد این درمان مرسوم ابرو می گوید، می بینیم.

آیا کار می کند؟

Rogaine به طور سنتی با ایجاد رشد موهای جدید در پوست سر کار می کند. در حالی که Rogaine برای ابروها طراحی نشده است، محققان در حال بررسی نقش ماینوکسیدیل برای درمان هیپوتریکوز ابرو (موی کم پشت یا نازک) هستند.

یک مطالعهمنبع مورد اعتماداثر ماینوکسیدیل 3 درصد برای ابروها را بررسی کرد و آن را با یک درمان دیگر ریزش مو به نام بیماتوپروست (لاتیس) در غلظت 0.03 درصد مقایسه کرد. پس از 16 هفته، حدود 50 درصد از شرکت کنندگان بازسازی مو را تقریباً با هر دو محصول مشاهده کردند. بر اساس این یک مطالعه بالینی، به نظر می رسد که Rogaine رشد ابرو را نسبتاً افزایش می دهد و قابل مقایسه با Latisse است.

مطالعه بعدیمنبع مورد اعتمادRogaine را با دارونما مقایسه کرد تا ببیند آیا ماینوکسیدیل واقعاً می تواند ابروها را درمان کند یا خیر. 40 شرکت‌کننده در مدت 16 هفته غلظت 2 درصد را روی ابروهای خود اعمال کردند. در پایان مطالعه، شرکت‌کنندگانی که از Rogaine استفاده کردند، در مجموع نتایج بهتری را مشاهده کردند. محققان بر این باورند که بر اساس این نتایج، Rogaine می تواند یک درمان ایمن و موثر برای ابرو باشد.

نحوه استفاده از روگین به عنوان درمان ابرو

Rogaine در غلظت های 2 تا 5 درصد وجود دارد. با غلظت 2 درصد شروع کنید. متخصص پوست می تواند به شما کمک کند تا در صورت عدم دریافت نتایج مطلوب، تعیین کنید که آیا نیاز به افزایش قدرت دارید یا خیر.

برای اثربخشی، Rogaine باید روزانه استفاده شود. قطع کردن محصول یا استفاده هر چند وقت یکبار می تواند روند را مختل کند و منجر به ریزش مو شود اما در جای خود رشد مجدد نداشته باشد.

با احتیاط با یک چوب آرایشی کوچک یا سواب پنبه استفاده کنید. پس از اتمام کار، دست ها را کاملا بشویید.

هشدارها و عوارض جانبی

Rogaine برای موهای روی سر طراحی شده است و یکی از شایع ترین عوارض جانبی در این محل تحریک پوست سر است. این اثرات همچنین می تواند در سایر قسمت های پوست که در آن محصول استفاده می شود نیز رخ دهد.

پوست اطراف ابروهای شما (مخصوصا اطراف قوس ها) نیز احتمالاً در معرض خطر است زیرا ناحیه حساس تری است.

عوارض جانبی استفاده از روگین روی ابرو ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • سوزش
 • خشکی
 • خارش
 • سرخی
 • پوسته پوسته شدن

با این حال، محققان دریک مطالعهمنبع مورد اعتمادروی ماینوکسیدیل و ابرو کمترین عوارض جانبی را از محصول مشاهده کرد.

همچنین ممکن است به طور تصادفی محصول به قسمت های دیگر صورت شما برسد. در نتیجه، ممکن است در نهایت شاهد رشد مو در این نواحی باشید. شما می توانید با استفاده از یک سواب پنبه ای برای استفاده دقیق تر در اطراف ابروها، این خطر را به حداقل برسانید.

بسیار مهم است که محصول را در چشمان خود قرار ندهید. اگر این اتفاق افتاد، فورا چشم خود را بشویید. اگر درد یا تورم دارید که ادامه دارد، به یک مرکز مراقبت های اورژانسی یا فوری مراجعه کنید.

مصرف روگین در دوران بارداری یا شیردهی ممکن است مضر باشد. اگر باردار هستید یا در دوران شیردهی هستید، قبل از استفاده از Rogaine با پزشک خود صحبت کنید.

همچنین اگر پوست یا بیماری های پوستی حساسی مانند اگزما و روزاسه دارید، باید اقدامات احتیاطی را انجام دهید.

راه های دیگر برای داشتن ابروهای پرپشت تر

بسته به شدت ابروهای نازک خود، ممکن است تغییراتی در سبک زندگی خود ایجاد کنید یا برای درمان به متخصص پوست مراجعه کنید.

حتماً هر روز ابروهای خود را با اسپولی (برس ابرو) مسواک بزنید. همچنین باید از نظافت بیش از حد با اپیلاسیون یا کندن خودداری کنید. در حالی که ایده خوبی است که ابروهای خود را با مداد ابرو پر کنید، اما نمی‌خواهید در حین استفاده زیاد آن را فشار دهید – این می‌تواند باعث پارگی بیشتر فولیکول‌های مو شود.

همچنین ممکن است بخواهید این پنج روش برای رشد ابروهای پرپشت تر را بررسی کنید. اگر درمان های خانگی جواب نداد، به متخصص پوست مراجعه کنید. آنها ممکن است گزینه های دیگری را توصیه کنند که ممکن است به ریزش مو کمک کند، مانند:

 • درمان های لیزری
 • کاشت مو
 • درمان پلاسمای غنی از پلاکت (PRP)
 • لاتیس
 • مکمل هایی مانند اسید فولیک و اسیدهای چرب امگا 3
 • داروهای ریزش مو، مانند فیناستراید و اسپیرونولاکتون

برای نازک شدن ابروها، Rogaine به صورت آنلاین به عنوان راهی برای کمک به رشد مجدد موهای ابرو از راحتی خانه شما معرفی شده است. شواهد زیادی برای حمایت از این استفاده وجود ندارد، اما مطالعاتی که تاکنون انجام شده است نشان می‌دهد که ممکن است رشد موهای ابرو را به طور متوسط ​​بهبود بخشد.

باید با دقت استفاده شود تا به چشم یا سایر قسمت های صورت نرسد. و برخی از افراد ممکن است در جایی که آن را اعمال می کنند، سوزش پوست را تجربه کنند.

رشد مو در هر قسمت از بدن نیاز به کمی زمان و صبر دارد. طبق گفته آکادمی پوست آمریکا ، حدود یک سال طول می کشد تا نتایج کامل استفاده از روگین را به صورت روزانه مشاهده کنید.

همانطور که موهای شما روند بازسازی را طی می کند، ممکن است در دو ماه اول شاهد افزایش ریزش مو باشید و سپس به آرامی شاهد رشد مجدد مو باشید. از آنجا که چنین نتایجی در مورد موهای روی سر مشاهده شده است، احتمالاً برای موهای ابرو نیز اعمال می شود.

Leave a Reply