دکتر شهریار نظری

متخصص پوست و مو


ساعات کاری مطب

درمان زگیل های تناسلی با

تزریق ژل و بوتاکس

کاشت مو

رفع انواع تاتووضایعات پی

رفع اسکار اکنه و جوانساز

لیزر موهای زائد

ادرس مطب

بلندی مو

طول مدت فاز آناژن به خصوصیات ژنتیکی وابسته است و در بین جنس ها و افراد مختلف از فردی به فرد دیگر متفاوت است . طول مدت این فاز ، تعیین کننده بلندی موی هر فرد تا زمان ریزش آن است . در اکثر افراد فاز آناژن مابین 3 تا 7 سال به طول می انجامد .

همان گونه که گفته شد سرعت رشد مو حدوداً یک سانتی متر در هرماه است و پس از یک سال این مقدار به دوازده سانتی متر و پس از پنج سال به شصت سانتی متر نیز خواهد رسید . موهایی که بلندیشان تا کمر فرد می رسند 80 الی 90 سانتی متر طول دارند که حاصل رشدی معادل حدود هفت سال است .
موهای تا شانه حاصل رشد تنها سه سال است . بنابراین افرادی که دارای رشد طبیعی و فاز آناژن نرمال هستند می توانندموهایی تا شانه داشته باشند .

در ناحیه فرق سر ، پوست قابلیت رویاندن مو تا شانزده سانتی متر در سال را دارد . در ناحیه گیجگاهی این رویش در حدود چهارده سانتی متر سالیانه است . در یک کف سر نرمال در حدود 80 تا90 درصد از موها در فاز آناژن قرار دارند و یک تا دو درصد از آنها نیز در فاز کاتاژن و حدود ده الی بیست درصد نیز در فاز تلوژن هستند و در هر روز بین 50 الی 100 عدد مو به طور طبیعی می ریزد .

افراد با سن بالاتر دارای دوره آناژن کوتاه تری هستند . برای مثال موهای بعضی از افراد با دوره آناژن 5 ساله می تواند قبل از ورود به فاز ریزش ، مویی به طول 60 سانتی متر ایجاد کند . حال اگر مدت زمان آناژن به دلیل افزایش سن به سه سال تقلیل یابد این افراد می توانند موهایی تا شانه داشته باشند .


آدرس مطب : شهرک غرب ، بلوار فرحزادی ، روبه روی اریکه ایرانیان، نبش عباسی اناری ، ساختمان زرین1، واحد11
تلفن : 88697489 - 021

نظرات کاربران درباره این مطلب :

محموددرخشنده [ 1389-06-11 ]
با سلام وخسته نباشيدخدمت شما وقبولي طاعات وعبادات.واقعا سايت جالب و پرباريه ان شاالله خدا خيرتون بده فقط بخش ارتوپدي بايد فعالتر بشه

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
سایتهای دیگرآدرس مطببیوگرافیخدمات در مطبمقالات تخصصیصفحه اصلیسوالات پزشکیپیامهای کاربران